Офсетний друк від А-3 до А-0 формату включно
Офсетний друк— це технологія друку, що дозволяє робити високоякісну поліграфічну продукцію середніми, великими і надвеликими накладами. З англійської мови слово «offset» переводиться як «перенесення», в чому і полягає особливість офсетного способу друку. Фарба переноситься на папір через друкарський циліндр, тобто через проміжний агрегат.

У епоху засилля передових технологій в рекламі і, зокрема, в поліграфії, все більше звичних, традиційних технологій поступаються місцем інноваціям.

Офсетний же друк зайняв свою нішу і не збирається здавати позиції. Так, вона дещо потіснилася, поступившись долею малих накладів цифровому друку, але в іншому вона все так само грунтовно займає перше місце у виробництві рекламної і ділової поліграфії.
Зараз офсетний друк є найпоширенішим видом друку, який по праву називають класичним або традиційним, коли йдеться про друк по всмоктуючих поверхнях (картон, папір).

Продукція, виконана офсетним способом, оточує нас всюди: журнали і газети в кіосках, квиток в громадському транспорті, ежедневник на робочому столі в офісі, календар на стіні, навіть банкноти, — усе це офсетний друк. Переважна більшість видів поліграфічної продукції виготовляються саме офсетним способом.

Чим же така важлива і приваблива ця технологія?
Головні її особливості — ця висока якість відтворення кольорів і дрібних деталей зображень, чіткість, яскравість, а також вартість одного екземпляра, що скорочується, при збільшенні накладу.

583px Imprenta offset ru.svg
У традиційному офсетному друці фарба потрапляє на папір, проходячи як мінімум два вали — один з них називається валом з формою, а інший — офсетним валом. Форма найчастіше є пластиною з фоточутливим покриттям (як правило, основою пластини служать сплави алюмінію (за радянських часів, як правило, використовувався картон з нанесенням покриття).Потім на форму наноситься зображення. Після експонування і прояву засвічені частини форми починають притягувати воду і відштовхувати будь-яку маслянисту субстанцію, зокрема фарбу. Такі частини називаються гідрофільними і (рідше) олеофобними. Незасвічені) частини форм, що залишилися (, починають, навпаки, відштовхувати воду і притягувати фарбу. Вони, у свою чергу, називаються гідрофобними або олеофільними. Таким чином фарба переноситься виключно нагидрофобные частини форми, формуючи букви і зображення. При кожному повороті за допомогою системи зволожуючих валиків вал з друкарською формою омивається водою, потім через систему барвистих Зображення переноситься з валу з друкарською формою на офсетний вал, а звідти — на папір. Офсетний вал сприяє меншому зносу форм і більшої рівності фарби.

Існує декілька технологій перенесення зображення на друкарську форму. Серед них технологія computer — to — plate або CTP, за допомогою якої зображення безпосередньо переноситься на друкарську форму за допомогою плейтсеттера. У традиційному друці зображення переноситься з фотоформ, які, у свою чергу, можуть бути виготовлені цифровим способом, за допомогою технології computer — to — film або CTF, або вручну за допомогою фотонабору.

Контактна форма

×