У епоху засилля передових технологій в рекламі і, зокрема, в поліграфії, все більше звичних, традиційних технологій поступаються місцем інноваціям.
Офсетний же друк зайняв свою нішу і не збирається здавати позиції. Так, вона дещо потіснилася, поступившись долею малих накладів цифровому друку, але в іншому вона все так само грунтовно займає перше місце у виробництві рекламної і ділової поліграфії.
Зараз офсетний друк є найпоширенішим видом друку, який по праву називають класичним або традиційним, коли йдеться про друк по всмоктуючих поверхнях (картон, папір).
Продукція, виконана офсетним способом, оточує нас всюди: журнали і газети в кіосках, квиток в громадському транспорті, ежедневник на робочому столі в офісі, календар на стіні, навіть банкноти, — усе це офсетний друк. Переважна більшість видів поліграфічної продукції виготовляються саме офсетним способом.
Чим же така важлива і приваблива ця технологія?
Головні її особливості — ця висока якість відтворення кольорів і дрібних деталей зображень, чіткість, яскравість, а також вартість одного екземпляра, що скорочується, при збільшенні накладу.
Існує декілька технологій перенесення зображення на друкарську форму. Серед них технологія computer — to — plate або CTP, за допомогою якої зображення безпосередньо переноситься на друкарську форму за допомогою плейтсеттера. У традиційному друці зображення переноситься з фотоформ, які, у свою чергу, можуть бути виготовлені цифровим способом, за допомогою технології computer — to — film або CTF, або вручну за допомогою фотонабору.