Висічка, тиснення фольгою, конгревне тиснення

Тиснення — поліграфічний процес, що відноситься до післядрукарської обробки продукції. Тиснення виробляють на ручних, напівавтоматичних і автоматичних пресах для тиснення, за допомогою магнієвого, латунного або фотополімерного кліше. Тиснення здійснюється з використанням металізованої фольги, і без неї для додання привабливості упаковці, етикеткам або рекламної продукції.

 

Процес тиснення підрозділяється за видами:

— тиснення фольгою — процес, при якому між матеріалом (папір, шкіра, пластик і т.д.) і нагрітим кліше прокладається фольга і спресовується. Під впливом гарячого кліше металізоване напилення відліплюється  від плівки-носія і закріплюється клейовим складом на поверхні матеріалу.

— сліпе тиснення, операція проводиться за допомогою кліше, метою якої є отримання відбитка з гладкою поверхнею (наприклад, на шкірі, папері). На відміну від тиснення фольгою, фольгу не застосовують. Робоча температура процесу, трохи нижче, ніж при тисненні фольгою, щоб уникнути псування матеріалу і перегріву.

— конгревне тиснення без фольги — надання рельєфу пресуванням матеріалу між пуансоном (контрматриць) і кліше для конгрева (матриці). Зображення виходить опуклим. Операція проводиться з підігрівом до 60 градусів Цельсія, або холодним способом.

— конгревное тиснення фольгою — проводиться в один відбиток (удар), таким чином, перенесення фольги і надання рельєфу відбуваються одночасно. Зазвичай цей процес поділяють на два. Спочатку припресовують фольгу, а другим прогоном надається рельєф.

Контактна форма

×